MÕISTED

 • Siiditrükki tehnoloogia on vastupidavaim, võimaluste rohkeim ja enim levinud trükimeetod, mis on populaarne üle maailma.
 • Digitaaltrüki tehnika on spetsiaalse tekstiili printeriga ja veebaasiliste värvidega otse T-särkidele prinditud kujutise trükk.
 • Fair Ware Foundation (FWF) initsiatiiviks on parandada tootmisüksuste töötingimusi rõivas ja tekstiilitööstuses üle maailma.
 • Öko-Tex Standard 100 on kahjulike ainete testimise ja sertifitseerimise süsteem tekstiili tootetele kõigis tootmise perioodides (kiud, lõngad, kangad, ready-to-use lõpptooted, sealhulgas aksessuaarid). Öko-Tex märgistus tagab, et tooteid on testitud teatud kahjulike ainete suhtes ja peavad vastama seatud piirnormidele. Nad kontrollivad, et puuvill pärineks keskkonnasõbralikust põllumajandusest ja selle kasvatamisel ei kasutata keemilisi väetisi, putukatõrjevahendeid ega kantserogeensed värvained.
  Hõlmab erinevaid tekstiili tooteid - riided, voodipesu, mänguasjad jne.
 • Ring-spun cotton ehk Ring-kedratud puuvill on pehmem ja vastupidavam kui regulaarne puuvill. Protsess kuidas ring-kedratud puuvilla ja regulaarset puuvilla tehakse on mõneti erinev.

  Regulaarse puuvilla lõng on tehtud pehmest taimsest kiust mis saadakse Puuvilla taimest. Kiud keeratakse kokku, et moodustada lõng ja siis kootud kokku materjaliks. Enamike tööstusharude standard T-särgid, nagu Gildan, Hanes, Fruit of the Loom ja teised, toodavad T-särke tavalisest korrapärasest puuvillast. Regulaarset puuvilla on odavam teha.

  Ring-kedratud puuvilla lõng on valmistatud samast taimsest kiust. Protsess näeb ette, et kiudu tihedalt keerates ja õhendades tuleb väga hea, tugev ja pehme lõng. Ring-kedratud puuvillast tehtud T-särgid on vastupidavamad ja kestavad kauem, kui nende regulaarsed kolleegid ja on ka kallimad. 

  ring-spun